„Kurtyna” przed premierą czyli kogo zje Lis?

Przygotowania amatorskiego teatru „Kurtyna” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury weszły w ostatnią fazę. Przypomnijmy, że premiera „Serenady” Sławomira Mrożka odbędzie się 4 czerwca o godzinie 19.00. Kolejne przedstawienia zaplanowano: 5 czerwca o tej samej godzinie oraz – w związku z dużym zainteresowaniem publiczności – dwa razy w niedzielę, 10 czerwca (pierwszy spektakl o godz.17.00, drugi o godz.19.00).

W obsadzie jednoaktówki zobaczymy znane z poprzednich przedstawień „Kurtyny” panie: Agatę Żmudę, Monikę Sroczyńską, Barbarę Żubrowską, Kingę Wróblewską, Edytę Kujawską-Gawlik oraz panów: Piotra Szypra i Szymona Zielińskiego. Reżyseria Robert Chodur, scenografia Ryszard Kucab, inspicjentem jest Dominika Migoń.

„Serenada” z 1972 roku, to powiastka filozoficzna z cyklu dramatów i opowiadań Mrożka o Lisie. Historyjka z pozoru banalna. W kurniku pod opieką Koguta zostały cztery Kury. Każda z nich marzy o czymś innym. Pod kurnik zakrada się Lis. Różnymi sposobami próbuje namówić Kury do wyjścia z kurnika. Naiwne Kury, choć są ogromnie ciekawe Lisa, nie ulegają jego perswazji. Kto padnie jego ofiarą? Czy może gburowaty, pełen pychy i przemądrzały a jednocześnie zazdrosny Kogut? I czy Kurom uda się przeżyć? Nie zdradzamy akcji przedstawienia i jego finału, aby nie psuć przyjemności widzom obcowania ze znakomitym tekstem Sławomira Mrożka. Krótkim, lecz niezwykle pouczającym, w którym każdy z widzów na pewno znajdzie coś dla siebie.

W każdym razie Robert Chodur zapewnia, że „Serenada” mimo upływu lat nic nie straciła ze swojej aktualności. Jak zwykle w jego przedstawieniach będą także akcenty dębickie. I dużo humoru, choć nie bezrefleksyjnego.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.