Misyjne Święto Dzieci

Będzie można przejść przez afrykański busz, oswoić lwa i żyrafę – takie m.in. atrakcje zapowiadają się w tegoroczne Misyjne Święto Dzieci, które odbędzie się w niedzielę 20 maja o godz. 15.00 na terenie Muzeum Etnograficznego przy ul. Krakowskiej 10 w Tanowie. Do udziału zaproszone są całe rodziny, a zwłaszcza dzieci z całej diecezji tarnowskiej, które są zaangażowanie w pomoc misjom.  Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom”. „Wśród przygotowanych atrakcji są m.in. zdobywanie sprawności do Indeksu Małego Misjonarza, malowanie twarzy, robienie fryzur, ujeżdżanie kangura, karmienie lwa, tańce z wodzirejami, spotkania z misjonarzami. W ten sposób dzieci mogą poznać realia życia swoich rówieśników z Azji, Ameryki Południowej oraz Afryki” – mówi ks. Piotr Boraca, asystent kościelny Stowarzyszenia. W czasie Godziny Misyjnych Talentów dzieci będą mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz plastyczne. Misyjne Święto Dzieci to także okazja do podsumowania projektu „Missao: Amazonia”. Nazwa projektu pochodzi od lokalizacji parafii, gdzie – w małej wiosce, w pobliżu Amazonki – pracuje tarnowski misjonarz ks. Kazimierz Skórski. Projekt „Missao: Amazonia” obejmował zbieranie środków, aby przy tamtejszej świetlicy parafialnej móc wybudować zaplecze kuchenne oraz zakupić nagłośnienie. Tam dzieci będą mogły otrzymywać posiłki, schronienie, a także możliwość edukacji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.