Sokoły na pilznieńskim kościele cz. II

Para sokołów gniazduje na dachu kościoła pw. Jana Chrzciciela w Pilźnie. Pisaliśmy o nich kilka dni temu. Dziś udało nam się zrobić kilka zdjęć drapieżnikom, które swoim młodym przyniosły między innym sporego gryzonia. Sokoły nie są jedynymi ptakami gniazdującymi na dachu świątyni. W zakamarkach wieży jest kilka gniazd kawek, gołębi i jerzyków. Całe to ptasie towarzystwo dość spokojnie egzytuje obok siebie, chociaż dziś w ostry spór wszedł jeden z sokołów z kawką gniazdującą na wieży. Ptaki zwarły się w krótkim powietrzym starciu, poleciało parę piór i po chwili każdy z nich odleciał w swoim kierunku.

 

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.