Previous
Next
Previous
Next

Ćwiczenia obronne – „AKACJA 2018”

Dębiccy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach obronnych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Głównym założeniem ćwiczeń było zgrywanie miejskiego systemu kierowania oraz ogniw wykonawczych podczas realizacji zadań operacyjnych w sytuacji zewnętrznego zagrożenia państwa.

Przeprowadzone wczoraj ćwiczenia były podzielone na etapy. Pierwszym etapem było zgłoszenie o terroryście w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy. Napastnik wziął zakładnika spośród pracowników urzędu i zabarykadował się w jednym z pokoi. Ewakuacja ludzi oraz zabezpieczenie miejsca ataku, to tylko niektóre z zadań ciążących na zmobilizowanych formacjach. Pod budynkiem starostwa stawiły się policja, straż pożarna, wojsko, służby medyczne oraz przedstawiciele sztabu kryzysowego. Policjantami biorącymi udział we wczorajszym przedsięwzięciu dowodził naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Andrzej Mroszczyk.

Kolejnym etapem ćwiczeń było skierowanie policyjnych pirotechników w rejon mostu kolejowego na rzece Wisłoka, gdzie według informacji mają być podłożone ładunki wybuchowe. Teren wokół mostu zabezpieczył oddział obrony terytorialnej. Interwencja zbrojna połączonych sił wojskowo-policyjnych na obiekcie kolejowym nie potwierdziła zagrożenia. Policyjni pirotechnicy sprawdzili obiekt pod kątem niebezpiecznych ładunków.

Ostatnim etapem wczorajszych ćwiczeń była interwencja policyjna związana z kradzieżami w sklepach na terenie Pilzna. Ustalenia policjantów wskazywały na grupę osób nielegalnie przebywających w kraju. W trzecim etapie brali udział policjanci z Komisariatu Policji w Pilznie oraz funkcjonariusze OSP.

Podsumowując prowadzone działania omówiono ich przebieg oraz przekazano uwagi.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.