Previous
Next
Previous
Next

Puchar Mistrzów NATO w szachach dla reprezentacji Wojska Polskiego

Reprezentacja Wojska Polskiego w szachach w miejscowości Lubbock (Texas –USA) zdobyła pierwsze miejsce i przywiozła puchar Mistrzów do Polski.

W dniach 4-8 czerwca w USA (Lubbock, Texas) odbyły się 29. Mistrzostwa NATO  w szachach. Po raz drugi w historii reprezentacja Wojska Polskiego (w której składzie znajdował się szer. Mateusz Bobula żołnierz z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, który wchodzi w skład 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej) sięgnęła po tytuł Mistrza NATO w szachach.

Jest to szczególny sukces ze względu na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Niemiec, która do tej pory wygrała 22 z 28 dotychczasowych turniejów. Trzecie miejsce zajęła Grecja. Łącznie w zawodach wzięło udział 67 osób z 10 państw NATO – Danii, Estonii, Grecji, Holandii, Kanady, Niemiec, Słowenii, Polski, Wielkiej Brytanii i USA.

Ostateczna klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

1. Polska (20,5 pkt.)

2. Niemcy (20.0 pkt.)

3. Grecja (19.5 pkt.)

4. USA (16.0 pkt.)

5. Dania (15.5 pkt.)

6. NATO A (15.5 pkt.)

7. Holandia (14.5 pkt.)

8. Słowenia (14.0 pkt.)

9. Wielka Brytania (13.0 pkt.)

10. NATO B (12.0 pkt.)

11. Weterani A (12. pkt.)

12. Weterani B (12.0 pkt.)

13. Kanada (8.5 pkt.)

14. Estonia (3.0 pkt.)

Szeregowy Mateusz Bobula swoją pasję połączył ze służbą dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Decyzję o tym, aby stać się żołnierzem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego podjął z pełną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo naszego społeczeństwa i kraju. Służba ta daje mu wiele ciekawych możliwości: rozwijania hartu ducha, umożliwia pracę w ciekawych zespołach, zdobycie nowych doświadczeń a także zaangażowanie w budowanie systemu bezpieczeństwa Sił Zbrojnych RP. Dziś ta szansa stoi otworem przed każdym obywatelem polskim bez względu na wykształcenie, wykonywany zawód czy miejsce zamieszkania. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, nie być karanym za przestępstwa umyślne, wyróżniać się sprawnością psychofizyczną i nie wykonywać innego rodzaju służby wojskowej.

źródło: 3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej  im. płk. Łukasza Cieplińskiego

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.