Stowarzyszenie „Siła Marzeń” z Dębicy i Gmina Brzostek w gronie nagrodzonych w konkursie grantowym Wspieramy Rozwój

Stowarzyszenie „Siła Marzeń” działające przy Domu Dziecka „Hanka” oraz Gmina Brzostek znalazły się w gronie nagrodzonych w konkursie grantowym „Wspieramy Rozwój” Grupy Cedrob. Łącznie 60 tysięcy złotych otrzymało osiem instytucji z województwa z podkarpackiego. Wsparcie młodzieżowej sekcji tchoukballu, czy budowa hoteli dla pszczół to tylko niektóre ze zwycięskich projektów.

Celem konkursu grantowego „Wspieramy rozwój” jest wsparcie instytucji prowadzących działalność społecznie użyteczną. Obejmuje ona m.in. projekty edukacyjne, naukowe, kulturowe, sportowe oraz inicjatywy społeczne. Spośród blisko 1300 nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostały 73 zwycięskie projekty z całej Polski. Łączna pula nagród wyniosła 1 milion złotych.

Wśród nagrodzonych projektów jest m.in. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Różanka, które otrzymało dofinansowanie 20 tys. zł. Za pozyskane fundusze z grantu zawodnicy młodzieżowej sekcji tchoukballowej będą mogli wyjechać na Mistrzostwa Europy we Włoszech walczyć o podium. Tchoukball jest jeszcze mało popularną, aczkolwiek bardzo widowiskową, zespołową dyscypliną sportową. Rozgrywana jest przez dwie drużyny z użyciem piłki (podobnej do tej w piłce ręcznej) oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Zasady gry wymyślił i opracował na początku lat 70. XX wieku szwajcarski biolog dr Hermann Brandt, który chciał stworzyć grę będącą ogólnodostępną formą aktywności fizycznej, wolną od licznych kontuzji czy przejawów agresji. Dlatego też bezpośredni kontakt między zawodnikami jest zabroniony, dzięki czemu sport ten jest bezkontuzyjny.

Gmina Brzostek jest kolejnym laureatem konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój”, która przeprowadzi kampanię edukacyjną nt. pszczół. Organizatorzy zwracają uwagę na coraz większy problem, jakim jest malejąca liczba populacji tych owadów, co szczególnie mocno odczuwają rolnicy. Mieszkańcy gminy podejmą działania na rzecz ochrony pszczół, którym człowiek zagraża poprzez wycinanie miododajnych drzew i stosowanie pestycydów. Celem projektu jest zbudowanie 11 hoteli dla pszczół oraz zasadzenie drzew, krzewów i bylin, m.in. lip, robinii, klonów, wrzosów, róż oraz lawendy czy szafranu, które zapewnią odpowiednie pożywienie owadom. Gmina Brzostek na realizację tego projektu otrzymała grant w wysokości 10 tys. zł.

II edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba nadesłanych zgłoszeń. Od 26 lutego do 26 marca br. wnioskodawcy przesyłali projekty w pięciu kategoriach: Nauka i rozwój, Edukacja i sport, Kultura, Inicjatywa społeczna, oraz 100-lecie odzyskania niepodległości, ubiegając się o dofinansowanie w wysokości 30, 20, 10 i 5 tys. zł. Wyłonione zostały 73 zwycięskie projekty z całej Polski.

Pozostałe instytucje, które otrzymały dofinansowanie:

  • Zespół Szkół im. ks. płk. prałata Tadeusza Dłubacza w Birczy – Lato z kulturą!

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach – Organizacja plenerowej imprezy patriotycznej związanej z obchodami 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości

  • Strzyżowskie Towarzystwo Muzyczne – Koncert „Portret miłości w operze”

  • Stowarzyszenie Pikajro – Indiański piknik na Dzień Dziecka

  • Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie – Powidlaki 2018

  • Stowarzyszenie „Siła Marzeń” – Owocowy Raj

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.