Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wyjątkowe osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice – Mikołów

Od 9 do 12 czerwca sportowcy z niepełnosprawnością podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice – Mikołów z ogromnym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo, nie zapominając o dobrej zabawie. Nie każdy wrócił do domu z medalem , ale każdy z 1000 uczestników mógł poczuć się wygranym. W sobotni wieczór w Katowickim Spodku odbyło się oficjalne otwarcie igrzysk. Imprezę uświetniło wystąpienie Prezesa Olimpiad Specjalnych Anny Lewandowskiej. W swojej przemowie ze wzruszeniem powiedziała ” Uczą nas szacunku, miłości i wzajemnej mądrej rywalizacji”. W olimpiadzie uczestniczyli m.in. uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

Do rywalizacji w 11 dyscyplinach sportowych przystąpiło 1000 zawodników reprezentujących 18 Oddziałów Regionalnych. Towarzyszyło im 340 trenerów i opiekunów. Największa arena igrzysk to Stadion Śląski w Chorzowie. Na legendarnym obiekcie olimpijczycy walczyli o medale w: lekkoatletyce, piłce nożnej, kolarstwie, bocce, trójboju siłowym oraz tenisie. Na obiektach AWF Katowice zaplanowano rywalizację w tenisie stołowym, badmintonie i pływaniu, zaś w Kręgielni „Galaktyka” w Katowicach – w bowlingu. Natomiast zmagania golfistów toczyły się w Golf Parku Mikołów. Igrzyska Olimpiad specjalnych to nie tylko zmagania o medale , to także szereg programów poza sportowych (Młodzi Sportowcy, Lider Olimpiad Specjalnych ,Program Zdrowi Sportowcy). W wiosce Olimpiad Specjalnych odbywały się warsztaty plastyczne , taneczne i muzyczne. Były także pokazy między innymi sztuk walki. Program igrzysk uświetnił Koncert w Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Filharmonii Śląskiej. Odbyła się także impreza Integracyjna na terenie Stadionu Śląskiego.

Udział w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych to największe wydarzenie dla zawodnika, który marzy o udziale w igrzyskach. Dla nas, w Olimpiadach Specjalnych najważniejszy jest udział i to, że można pokazać całemu światu, kim się jest. Tę ideę podkreśla nasza przysięga: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Dodatkową motywacją dla sportowców będzie perspektywa wyjazdu na międzynarodowe zawody. Po igrzyskach na Śląsku wytypowana zostanie reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku. Pojedzie tam 64 naszych zawodników reprezentujących 17 dyscyplin sportu.

Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy z Regionu Podkarpackiego reprezentowali: S. Wojtuła, D. Kliś, P. Świątek, M. Maziarka, J. Jakubek. Pod opieką trenera U. Burkat. Zajęli następujące miejsca:

1. S.Wojtuła – pływanie (25m stylem klasycznym – drugie miejsce , 50m stylem klasycznym – drugie miejsce).

2. D. Kliś – piłka nożna (pierwsze miejsce),

3. P. Świątek – tenis stołowy ( drugie miejsce w grze deblowej, czwarte miejsce indywidualnie).

4. M. Maziarka – Bowling (czwarte i piąte miejsce).

5. J. Jakubek – Bowling (czwarte i piąte miejsce).

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.