Previous
Next
Previous
Next

Atak maczetą na dębickim Rynku. Sprawcy prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiła Prokuratura Rejonowa w Dębicy Sebastianowi S., który w nocy z piątku na sobotę (13/14 lipca) na dębickim Rynku maczetą zaatakował 32-letniego dębiczanina. Sprawca został zatrzymany przez policję kilkanaście godzin po zdarzeniu. W jego identyfikacji pomógł miejski monitoring. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Informacja o zdarzeniu ze zdjęciem zakrwawionej ręki poszkodowanego została zamieszczona na jednym z dębickich portali ogłoszeniowych niedługo po zdarzeniu.

„Proszę potraktować ten post na poważnie, ponieważ chodzi tutaj o zdrowie i być może życie każdego z Was. Sytuacja miała miejsce dzisiejszej nocy. Tak, takie rzeczy dzieją się w DĘBICY. A chcecie wiedzieć gdzie? A no na rynku, czyli w samym centrum miasta.
Chłopak dostał maczetą w rękę, którą udało mu się zasłonić w ostatnim momencie głowę. Ręka cała pocięta i złamana. Na całe szczęście „tylko”, bo przecież mogłoby skończyć się gorzej… Apelujmy do władz miasta, aby zapewnili całodobowy patrol policyjny w okolicach dębickiego rynku! Udostępnijcie ten post proszę – polajkujcie, jakkolwiek to brzmi, ale niech dotrze do tych, do których powinien dotrzeć. Stwórzmy jakąś petycję, bo już normalnie strach wyjść na miasto” – napisał internauta na jednym z dębickich portali ogłoszeniowych.

Po zatrzymaniu mężczyzny dębicka prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna został już przesłuchany przez prokuratora. Tak przebieg zdarzeń przedstawionych przez podejrzanego zrelacjonował dla jednej z dębickich telewizji Jacek Żak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Dębicy.
„Było to ok. 2 w nocy. Dwóch mężczyzn zamówiło kebaba i wyszło z lokalu i usiadło na ławkach w Rynku. Podeszły do nich trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta. Jedna z osób, podejrzany, miał przy sobie maczetę i ta maczeta jak kijem bejsbolowym zamachnął się na jednego z pokrzywdzonych. Mężczyzna zasłonił się lewą ręką w wyniku czego doszło do złamania kości tej ręki. Doznał obrażeń ciała w postaci rany ciętej przedramienia lewego i złamania kości łokciowej lewej ręki. Chyba miał szczęście ten człowiek, bo jak udało nam się ustalić ten cios chyba był skierowany na głowę. Po tym zdarzeniu podejrzany oddalił się z rynku. Udało się nam go zatrzymać. Jest to Sebastian S. znany nam już z innych zdarzeń, 27-letni mieszkaniec Dębicy , co prawda jeszcze nie karany, ale postępowania są w toku. Przedstawiliśmy mu zarzut usiłowania zabójstwa. Biorąc pod uwagę to co widzieliśmy na nagraniu to wygląda na to, że to uderzenie zadane było z duża siłą, zważywszy, że złamało kość ręki. Podejrzany nie przyznał się do tego, że chciał zabić tego człowieka. Twierdzi, ze chciał go tylko nastraszyć i twierdził, że gdyby ten człowiek tej ręki nie wystawił to tylko machałby mu (ta maczetą – przyp. red.) koło głowy. Twierdzi, że nie było jego zamiarem spowodowanie jakichkolwiek obrażeń ciała u tego człowieka. jeśli chodzi o maczetę, to twierdzi, ze nosi ją dla samoobrony, bo kilkakrotnie był pobity, miał złamaną nogę. Tych faktów nie zgłaszał jak twierdzi na policję, a maczetę nosi dla samoobrony. Dodał natomiast, że ta maczeta była w opakowaniu, w futerale, dlatego jak twierdzi to świadczy o tym, że nie chciał spowodować jakiejś większej krzywdy poszkodowanemu. Wygląda na to że że pokrzywdzeni nie są związani z pseudokibicami, że to były jakieś przypadkowe osoby” – mówi szef dębickiej prokuratury Jacek Żak.

Sebastianowi S. grozi od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.