Previous
Next
Previous
Next

Sukces Natana – psa do zadań specjalnych

Amfetamina i marihuana zostały ujawnione we wspólnej akcji z Policją w mieleckim mieszkaniu przez psa specjalnego wykorzystywanego w dębickiej jednostce do wykrywania substancji narkotycznych.

Natan jest młodym i bardzo energicznym owczarkiem Belgijskim, który niedawno ukończył specjalistyczny 4 miesięczny kurs, na którym był oczywiście wraz ze swoim przewodnikiem. Jest bardzo przywiązany do swojego przewodnika przez co chętnie wykonuje wszelkie polecenia, a w trakcie pracy węchowej pracuje systematycznie i bardzo dokładnie. Z racji współpracy zakładu karnego z wieloma instytucjami, pies specjalny wykorzystywany jest przez Policję jak również  szkoły i inne placówki, w których podczas zajęć edukacyjnych, godzin wychowawczych, prelekcji czy pokazów przedstawiane są umiejętności naszego pupila, jak również poruszana jest tematyka związana z substancjami odurzającymi i narkotycznymi.

Właśnie taka akcja miała miejsce 11 lipca 2018 r. w jednym z mieszkań na mieleckim osiedlu. Mielecka Policja zwróciła się o pomoc w sprawdzeniu jednego z mieszkań, gdzie typowane było przechowywanie substancji narkotycznych.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, w ramach współpracy z funkcjonariuszami Policji plut. Przemysław Szybała funkcjonariusz Służby Więziennej, przewodnik psa specjalnego wraz ze swoim podopiecznym dokonał przeszukania, podczas którego Natan wykazał się skutecznością i naznaczył miejsca, w których ukryte były narkotyki.

źródło:www.sw.gov.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.