Previous
Next
Previous
Next

TYMCZASOWE ARESZTOWANIA ZA PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego z Dębicy, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i policyjnych antyterrorystów z Krakowa pozwoliły zatrzymać dwóch mężczyzn, zajmujących się przestępczością narkotykową. Policjanci zabezpieczyli 0,5 kilograma amfetaminy i marihuanę w tej samej ilości. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, mieli informację, że dwóch mężczyzn może posiadać i zajmować się handlem narkotykami. Z policyjnych ustaleń wynikało, że w ten nielegalny proceder zaangażowani są dwaj mieszkańcy województwa małopolskiego.

Funkcjonariusze z wydziałów kryminalnych obu komend zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że w połowie lipca, w Krakowie ma dojść do transakcji związanej ze sprzedażą narkotyków. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka z Jordanowa. Mężczyzna był w trakcie sprzedaży narkotyków.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że w ten proceder zamieszany jest również znajomy mieszkańca Jordanowa. Podkarpaccy policjanci wspierani przez krakowskich antyterrorystów zatrzymali 36-latek z Krakowa. Podczas przeszukania w miejscach zamieszkania obu mężczyzn policjanci zabezpieczyli 0,5 kilograma amfetaminy i taką samą ilość marihuany.

Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty. Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo mężczyzną grozi kara pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.