Previous
Next
Previous
Next

VII rajd PCK „Rowerem po zdrowie”

Oddział Rejonowy PCK w Dębicy organizuje VII rajd turystyczny „Rowerem po zdrowie”, o długości 35 km, na trasie: Dębica, Straszęcin, Grabiny, Przyborów, Chotowa, Rzędziny, Błyszczówka, Dębica, Pustynia. Start w sobotę 28 lipca z Placu Solidarności o godz. 9:00, zakończenie rajdu w firmie „Tabor”.

Na tegoroczny rajd organizatorzy zapraszają działaczy PCK, wolontariuszy, krwiodawców i sympatyków ruchu czerwonokrzyskiego. Ze względów organizacyjnych i w związku z przepisami ruchu drogowego liczba uczestników jest ograniczona do 30 rowerzystów. Obowiązkiem jest bezwzględne posiadanie kasku i sprawnego roweru.

Rajdy PCK, to nie tylko sama jazda rowerem, ale również zwiedzanie ciekawych historycznych miejsc w powiecie dębickim. Tak było w poprzednich wycieczkach. Odwiedzone zostały miejsca, gdzie w sierpniu 1944 roku, czasie akcji „Burza”, zlokalizowano punkty sanitarne i szpitale polowe Czerwonego Krzyża. Dokonano objazdu wszystkich pomników, w okolicach Dębicy, związanych z rocznicą 600 lecia bitwy pod Grunwaldem. Zwiedzono również Gród Słowiański, Muzeum Regionalne, miejsce kaźni hitlerowskiej w Lubzinie, pomnik Chrystusa Króla w Małej.

Zapisy przyjmuje organizator rajdu Zbigniew Szurek (tel. 692 281 948) do 25 lipca. Przy zgłoszeniu należy podać pesel, gdyż każdy uczestnik wycieczki jest indywidualnie ubezpieczony.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.