Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Druga tura wyborów samorządowych. Kto będzie rządził w Dębicy, Żyrakowie i Gminie Dębica ?

6 dni zostało do otwarcia lokali wyborczych przed II turą wyborów samorządowych. W powiecie dębickim „dogrywka” dotyczy trzech gmin: Miasta Dębica, Gminy Żyraków i Gminy Dębica. Trwa intensywna kampania wyborcza. Każdy z kandydatów stara się przekonać do siebie wyborców.

Miasto Dębica
W Dębicy w drugiej turze zmierzą się kandydujący z własnego komitetu wyborczego obecny burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Mateuszem Kutrzebą, radnym miejskim i wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
W pierwszej turze Mariusz Szewczyk zdobył 8416 głosów (44,65%), Mateusz Kutrzeba 7630 głosów (40.48 %). W wyborach na burmistrza Dębicy w wyborach samorządowych 2018  kandydowali również:
Piotr Michoń (1709 głosów – 9.07 %) oraz Tomasz Gorczyca (1095 głosów- 5.81%)

Gmina Dębica
W Gminie Dębica w drugiej turze zmierzą się wieloletni wójt gminy Stanisław Rokosz kandydujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Dębica oraz Adam Pieniążek kandydujący z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W I turze wyborów Stanisław Rokosz zdobył 5359 (49,21%), natomiast Adam Pieniążek 3632 (33,35%). Trzecia w wyścigu o fotel wójta Gminy Dębica Agnieszka Żurek z Komitetu Wyborczego Wyborców „Aktywna Gmina” zdobyła 1900 (17,45%)

Gmina Żyraków
W Gminie Żyraków w drugiej turze zmierzą się dotychczasowy wójt Marek Rączka startujący z  Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Żyraków 2018 z  Krzysztofem Tylcem kandydujący z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W I turze wyborów Marek Rączka zdobył 3028 (47,72%), natomiast Krzysztof Tylec 2516 (39,65%). Trzeci z kandydatów na urząd wójta Gminy Żyraków Krzysztof Moskal zdobył 801 głosów (12,62%)

Jak oddać głos w II turze wyborów samorządowych – spot PKW
https://www.youtube.com/watch?v=kiDSI9rZFtE

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.