Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nagroda i puchar dla „Małych Igloopolan”

Kolejny sukces Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”, grupy tańca ludowego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Na XVII Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu zespół zdobył III miejsce.

Przegląd „Pasikonik” to konkurs taneczny o otwartej formule, w której swoje umiejętności mają możliwość zaprezentować różne formacje taneczne, m.in. zespoły ludowe, czy grupy tańca nowoczesnego. W przeglądzie biorą udział zespoły działające przy szkołach oraz placówkach kultury.

– Zajęliśmy III miejsce ale naprawdę zespoły na tych przeglądach z roku na rok coraz mocniejsze więc jest z kim powalczyć. Dzieci bardzo szczęśliwe, że byliśmy na podium. Mają dużo pokory w sobie, jestem z nich bardzo dumna! Byli bardzo zaangażowani i przejęci. Dali z siebie wszystko – mówi Kina Jurek, choreograf zespołu.

Grupa „Małych Igloopolan” startowała w I kategorii wiekowej 7-13 lat, konkurencji było 8 zespołów. Dzieci (8 par) tańczyły suitę tańców lubelskich – trwała ona 6 minut.

Publiczność, którą tworzyli głównie uczestnicy konkursu, przyjęli bardzo ciepło występ zespołu z Dębicy.

Podziękowania należą się dzieciom i ich rodziców za zaangażowanie i dyspozycyjność oraz opiekunom, którzy zawsze towarzyszą zespołowi w czasie występów: Agnieszce Łabie, Annie Chęciek, Andrzejowi Ćwikowi. Zenonowi Piękosiowi za pracę na zajęciach i w przygotowaniach do występów i Krystynie Wiktor za przygotowanie kostiumów.

Dobry wynik reprezentantów Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy tym bardziej cieszy, że nie jest on przypadkowy. Także w latach poprzednich „Igloopolanie” na konkursie w Mielcu zdobywali nagrody i wyróżnienia.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.