Previous
Next
Previous
Next

Krwiodawcy świętują w Dębicy ważne Jubileusze

60-lecie zorganizowanego honorowego krwiodawstwa w Polsce świętował w minioną sobotę Oddział Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Dębicy. Uroczystość połączono z Jubileuszem 15-lecia nadania imienia Anny Janke Klubowi Honorowych Dawców Krwi PCK w dębickim Zespole Szkół Ekonomicznych. – Dziękujemy Wam za prowadzenie tej szlachetnej misji – mówił pan Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego, przekazując gratulacje na ręce panów: Janusza Bieniasza, Prezesa OR PCK oraz Krzysztofa Góreckiego, Dyrektora ZSE w Dębicy.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele klasztornym Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, podczas której poświęcono sztandar szkolnego klubu. Dalszą część uroczystości zorganizowano w murach „Ekonomika”, gdzie m.in. wręczono odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym krwiodawcom. Podsumowano też XVII edycję konkursu „Potrzebna krew – Twoja także”. Jej bilans to 504 900 ml krwi oddanej przez członków 10 szkolnych klubów HDK w powiecie dębickim w ciągu 11 miesięcy 2018 roku.  Jego laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Oddział Rejonowy PCK w Dębicy.

Źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.