Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Unikalny film ukazujący Dębicę w 1939 roku !

Budowa bloków najprawdopodobniej przy dzisiejszej ulicy Matejki lub Łysogórskiej, las, w którym wybudowano Fabrykę Gum Jezdnych Stomil, wielkie konstrukcje żelazne wznoszonej fabryki oraz wnętrze hali, wytłaczanie opon i robotnicy zdejmujący oponę z formy, na której widnieje napis : Polska opona STOMIL. To wszystko można zobaczyć w unikalnym filmie propagandowym z 1939 roku na temat rozbudowy Centralnego Okręgu Przemysłowego.

 

źródło: Filmoteka Narodowa

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.