Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Zmasowany atak na seniorów metodą „na wnuczka”. Nikt nie dał się oszukać!

W ubiegłym tygodniu oszuści przeprowadzili prawdziwie zmasowany atak na seniorów z Tarnowa i terenu pobliskiego powiatu tarnowskiego.  Seniorzy odebrali od przestępców ponad trzydzieści telefonów. Oszuści metodą na wnuczka i policjanta próbowali wyłudzić od nich oszczędności życia. Nikt jednak nie dał się oszukać.

Padały ogromne sumy od 180 do nawet 250 tysięcy złotych. Korzystając z pomocy mediów, strony internetowej i Facebooka Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, informowano i ostrzegano starsze osoby, prosząc o zachowanie szczególnych środków ostrożności, a pozostałych o przestrzeganie swoich bliskich i sąsiadów przed zagrożeniem.

Śledczy intensywnie pracują nad zatrzymaniem sprawców. Stale podejmujemy też działania profilaktyczne z seniorami (ostatnie z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zrzeszonymi przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie), podczas których uczulamy przed oszustami, opowiadamy o stosowanych przez nich metodach i skutecznych sposobach unikania zagrożeń z ich strony.

WYGLĄDA NA TO, ŻE WSZYSTKO TO RAZEM DZIAŁA, BO POMIMO PONAD 30 PRÓB WYŁUDZENIA OD SENIORÓW GOTÓWKI, ANI JEDEN Z NICH NIE DAŁ SIĘ NABRAĆ I NIE PRZEKAZAŁ OSZUSTOM NAWET ZŁOTÓWKI!!!

Mimo wszystko uważajmy – przestępcy nie śpią.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.