Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Salę Polisensorycznego Doświadczania Świata mogli zobaczyć uczestnicy Dnia Otwartego w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy

7 marca Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy zorganizował dla rodziców, dzieci i młodzieży z powiatu dębickiego Dzień Otwarty. Spotkanie, prowadzone przed dyrektor  Martę Biłas było okazją do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną i terapeutyczną placówki skierowaną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny z prezentacją multimedialną o działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej szkoły.
Osoby zainteresowane mogły wziąć udział w zajęciach praktycznych w ramach wszystkich przedmiotów realizowanych w placówce na poszczególnych etapach nauczania, a także skorzystać z zajęć specjalistycznych. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zajęciach praktycznych z: gospodarstwa domowego, dekoratorstwa, uprawy roślin, stolarstwa czy szycia. Urozmaiceniem były też spotkania w grupie harcerzy, plastyków oraz poszukiwaczy nowych edukacyjnych programów multimedialnych. Przybyli goście zapoznali się z kadrą pedagogiczną, wyposażeniem szkoły w nowoczesny sprzęt służący do: metody EEG Biofeedback, Integracji Sensorycznej, komunikacji alternatywnej AAC oraz w Sali Polisensorycznego Doświadczania Świata. W czasie gdy dzieci pod opieką nauczycieli atrakcyjnie spędzały czas, rodzice mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistami w zakresie: EEG Biofeedback, Metody SI, rehabilitacji ruchowej, gimnastyki korekcyjnej, neurologopedii, komunikacji alternatywnej ACC oraz terapii w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Przybyłym gościom dziękujemy za odwiedziny, a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na zapoznanie się z ofertą szkoły. Rekrutacja do Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy trwa cały rok.
źródło: Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy/ zdjęcia i tekst Paweł Stachnik  

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.