Previous slide
Next slide

Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwo „na policjanta”. To jest 21-letni mężczyzna, mieszkaniec Łodzi.

Policjanci doprowadzają podejrzanego do prokuratury.

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo dokonywane metodą na „funkcjonariusza”. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza CBŚP, pod pozorem akcji przeciwko oszustom, wyłudził od mieszkanki Rzeszowa pieniądze. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej popełniał podobne przestępstwa i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 21-letniego mieszkańca Łodzi, areszt tymczasowy.

We wtorek policjanci uzyskali informację o możliwości popełnienia oszustwa na wnuczka. Jak ustali funkcjonariusze z mieszkanką Rzeszowa nawiązał kontakt nieznany mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Jak wielokrotnie w przypadku takich oszustw, poinformował rozmówczynię, że oszuści wyłudzają pieniądze i że została oszukana, a pieniądze, które ostatnio wybrała z banku mogą być fałszywe. W związku z tym musi przekazać je policjantom, w celu sprawdzenia ich autentyczności.

Podczas rozmowy dokładnie wypytał pokrzywdzoną o posiadane oszczędności i lokaty w bankach. Zgodnie z ustaleniami, około godz. 12.30, pod jej dom przyjechał nieznany mężczyzna, któremu kobieta przekazała pieniądze. Pozostawił jej telefon komórkowy do dalszych kontaktów i tłumacząc się pośpiechem, odjechał.

Po przekazaniu pieniędzy pokrzywdzona pojechała do placówek bankowych, gdzie wybrała pieniądze. Rozmowy telefoniczne z nieznanymi osobami oraz zachowanie kobiety, zaniepokoiły rodzinę, która skojarzyła to z oszustwami i zawiadomiła policjantów.

W rejon placówek bankowych, do których udała się pokrzywdzona, pojechali kryminalni z rzeszowskiej komendy. Zauważyli pokrzywdzoną na ul. 3-go Maja. Cały czas rozmawiała przez telefon komórkowy, chociaż wcześniej, jak twierdziła rodzina, nigdy takiego telefonu nie używała. Policjanci obserwując kobietę zauważyli w pobliżu mężczyznę, który mógł mieć związek z tym oszustwem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarcza, natomiast kryminalni wspólnie z pokrzywdzoną i jej córką pojechali do komendy, przyjąć zawiadomieni o przestępstwie.

Okazało się, że zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbyciem kary pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli przy nim przedmiot w kształcie policyjnej odznaki z fikcyjnym numerem identyfikacyjnym.

Wyjaśnieniem spraw zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut oszustwa. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, za które usłyszał 29 zarzutów. W związku z tymi czynami poszukiwany, był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał podejrzanego, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego. W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie objął 21-latka, 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.