Kręcą film dokumentalny o obozach pracy w Pustkowie

W tym tygodniu w dniach 21 i 24 października b.r. w Ekspozycji Historyczno-Dydaktyczną przy Górze Śmierci w Paszczynie, z udziałem 29. osobowej grupy młodzieży szkolnej klas ósmych z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, kręcono sceny do filmu dokumentalnego o niemieckich obozach pracy przymusowej Pustkowa.

Głównymi bohaterami tego filmu będą byli więźniowie, m.in. Kazimierz Rzucidło, Stanisława Imiołek i Stanisław Szuro.
Powstający film opowiadać będzie o historii poligonu Waffen SS Truppenübungsplatz Heidelager oraz niemieckich obozach pracy przymusowej, które zbudowano w czasie II wojny światowej.

Sceny do tego filmu kręcono w anturażu Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej i na Królowej Górze/Górze Śmierci (Marcin Ciszek, młodzież z ZS z Pustkowa Osiedla i Marian Matkowski), jak również w obiektach związanych z poligonem Waffen SS Truppenübungsplatz Heidelager (Ringi, Brzeźnica, Pustków Osiedle, Kochanówka – Mirosław Kusibab), w Muzeum Regionalnym w Dębicy (Tomasz Czapla i Artur Getler) oraz Parku Historycznym Blizna (teren byłego poligonu rakietowego broni V1 i V2 – Jacek Flis).
Realizację filmu, w reżyserii Pauliny Ibek, prowadzi agencja BM Production z Krakowa, która na co dzień zajmuje się podobnymi produkcjami, takimi jak: filmy promocyjne i wizerunkowe, relacje z wydarzeń, programy telewizyjne i filmy dokumentalne.

Film powstaje przy wsparciu Gminy Dębica, Podkarpackiej Komisji Filmowej oraz sponsorów.

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.