Prezydencka nagroda dla Olimp Laboratories

Znamy tegorocznych laureatów 17. edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Zostali zaprezentowani i uhonorowani w Jasionce podczas Kongresu 590. Wśród zwycięzców jest firma z Dębicy OlimpLabs, która została laureatem w kategorii międzynarodowy sukces. Wieczorna gala zakończyła pierwszy dzień Kongresu 590.

W ramach XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydent RP Andrzej Duda wręczył wyróżnienia w siedmiu kategoriach, do których zostało nominowanych 21 firm. W dwóch kategoriach Lider MŚP i Międzynarodowy Sukces nominowane były firmy z Podkarpacia: P.P.U.H. BRYK oraz Olimp Laboratories. W sumie na konkurs wpłynęły 164 wnioski.

W pięciu kategoriach głównych nagrody otrzymali:

·     Lider MŚP – dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw -zwycięzcą w tej kategorii została firma DELTA.

·     Narodowy Sukces – nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw – powędrowała do firmy LPP – producenta odzieży.

·     Międzynarodowy Sukces – nagroda dla przedsiębiorstw, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych trafiła do Olimp Laboratories z Podkarpacia.

·     Odpowiedzialny Biznes – dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. W tej kategorii wygrała firma Marco.

·     Firma Rodzinna – nagroda dla przedsiębiorstw, które są jednocześnie firmami rodzinnymi trafiła do firmy Ochnik S.A.

W dwóch kategoriach specjalnych, tj.

·     Startup_PL – nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną powędrowała do  Warsaw Genomics.

·     Badania+Rozwój – nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną – została przyznana Medical Inventi S.A.

Prezydent zdecydował także o przyznaniu nagrody indywidualnej, którą otrzymał Czesław Lang.

– Cieszę się, że mogę wręczyć te nagrody pokazując zestaw firm uznanych w tym roku za najlepsze. Nie było łatwo wybrać zwycięzców. Wszystkie te firmy są wspaniałe. To ludzie wielkiego sukcesu i odpowiedzialnego biznesu, a przy tym często bardzo skromni. Gratuluję i dziękuję kapitule nagrody za ciężką pracę – mówił prezydent Andrzej Duda.

Wcześniej marszałek Władysław Ortyl razem z prezesem Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wręczył nagrody uczestnikom Hackatonu – konkursu, który w dniach 6-7 października został rozegrany w AEROPOLIS – Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym.

Konkurs, który skierowany był do programistów oraz tych, którzy mają pomysły na rozwiązania zwiększające prywatność i bezpieczeństwo w sieci, trwał 24 godziny. W tym czasie jego uczestnicy szukali rozwiązań zwiększających naszą prywatność w sieci. Najlepszy okazał się zespół „Tylko spokój nas uratuje”, dwa wyróżnienia otrzymały grupy: „Brutus Security” i „Gumisie”.

Po południu pierwszego dnia kongresu na scenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce został także podpisany list intencyjny  w sprawie powołania spółki PGM Automotive To wspólne przedsięwzięcie pięciu polskich firm, produkujących części do samochodów. Te firmy to: pochodzące z Podkarpacia PZL Sędziszów (producent filtrów), FA Krosno (producent sprężyn gazowych), i Polmet (producent elementów układu kierowniczego) oraz TIP TOPOL z Wielkopolski (producent pneumatycznych zawieszeń do samochodów ciężarowych i autobusów) oraz z Mazowsza ZAP Sznajder (producent akumulatorów). Spółka PGM Automotive ma być szansą dla firm na stworzenie nowej marki, która będzie silnym eksporterem części zamiennych z polski na światowe rynki.

– Cieszę się, że wchodzimy w taki obszar, że siedziba nowej firmy będzie na Podkarpaciu. Jako region zdiagnozowaliśmy motoryzację, jako jedną z naszych inteligentnych specjalizacji. Chcemy stwarzać warunki do rozwoju tej branży, wspierać nasze firmy, pomagać im zdobywać nowych klientów i kontrahentów. Branża wnosi dużo w obszar innowacji, badań i rozwoju. Ta umowa i pomysł spółki do świetny krok w kierunku budowy silnej marki, która ma szansę zaistnieć jeszcze szerzej na świecie – mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie uroczystego podpisania listu intencyjnego.

Spółka PGM Automotive będzie miała siedzibę w Sędziszowie Małopolskim. Złożenie podpisów pod dokumentem odbyło się podczas panelu dyskusyjnego: Przemysł 4.0 w branży automotive.

W panelu na temat wyzwań branży dyskutowali Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, prezes, Instytut Industry 4.0 – Tomasz Haiduk, członek zarządu, FA Krosno – Przemysław Jurczak, prezes zarządu, LOTOS OIL – Krzysztof Nowicki, wiceprezes zarządu, Współwłaściciel, SPLAST – Marek Sanocki, prezes zarządu, PZL Sędziszów – Adam Sikorski oraz podsekretarz stanu z  Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Marszałek Władysław Ortyl uczestniczył także w panelu „15 lat członkostwa w UE”, w czasie którego mówiono o osiągnięciach gospodarczych naszego kraju, a także o wyzwaniach na przyszłość.

Pierwszy dzień kongresu zakończył się koncertem w wykonaniu muzyków Filharmonii Podkarpackiej. Po nim zaś marszałek Władysław Ortyl zaprosił gości na bankiet Podkarpackie Smaki.

źródło: Podkarpackie.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.