Nielegalni imigranci z Turcji jechali pociągiem Przemyśl-Wrocław. Nie dojechali nawet do Dębicy …

W pociągu relacji Przemyśl-Wrocław zatrzymano trzech Turków, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy do Polski przez zieloną granicę. Zatrzymanie jest efektem współpracy Bieszczadzkiego Oddziału SG ze Strażą Ochrony Kolei z Przemyśla.

Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem 11 listopada. Funkcjonariusze SOK patrolujący pociąg relacji Przemyśl-Wrocław zwrócili uwagę na trzech podróżnych, którzy mimo zakazu palili w przedziale papierosy. Funkcjonariusze SOK podjęli decyzję o nałożeniu mandatów karnych. W wyniku rozmowy okazało się, że są to obywatele Turcji w wieku od 18-22 lat. Posiadali przy sobie jedynie tureckie dowody osobiste.

Natychmiast funkcjonariusze SOK przekazali informację do Straży Granicznej. W trakcie postoju pociągu na stacji w Rzeszowie patrol SG skontrolował legalność ich pobytu. Podejrzenia szybko się potwierdziły – mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. W tym samym czasie strażnicy graniczni z Medyki ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia zielonej granicy. Sprawy powiązano i zatrzymano cudzoziemców.

Zabrudzone ubrania oraz posiadane bagaże sugerowały, że osoby mogły nielegalnie przekroczyć granicę. W trakcie rozmowy mężczyźni przyznali się do czynu. Dodali, że do Charkowa na Ukrainie legalnie dostali się drogą lotniczą. Dalej lokalnymi środkami komunikacji na granicę z Polską. Następnie pieszo kierowani nawigacją z telefonu przekroczyli granicę do Polski. Chcieli dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić.

Obywatele Turcji złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Dzisiaj (13 listopada) zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziale SG zatrzymali już ponad 120 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Najczęściej byli to obywatele Turcji (25), Afganistanu(36) oraz Iraku (22), których celem były kraje Europy Zachodniej.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.