Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Perspektywa dodatkowego parkingu w centrum Dębicy oddala się. O teren upomniał się dawny właściciel

Aktualnie wjazd na dawny parking policyjny jest zamknięty na kłódkę

Do niedawna przy ul. Ogrodowej w sąsiedztwie „Kaprysu” znajdował się parking policyjny z garażami. Aby powstał on w tym miejscu jeszcze w czasach PRL-u został wywłaszczony właściciel tego terenu. Obecnie po wybudowaniu przez policję przy ul. Chłodniczej własnych garaży, a tym samym spełnieniu celu na jaki ten teren został wywłaszczony o swoją własność upomniał się dawny właściciel.
Temat losów terenu dawnego parkingu policyjnego przy ul. Ogrodowej jest otwarty od dłuższego czasu. Do czerwca 2018 roku na tym terenie i w budynkach znajdujących się na nim policja trzymała swój sprzęt, ale w związku z budową własnych garaży przy komendzie na ul. Chłodniczej zaniechała dzierżawienia tego terenu. Na tym parkingu zostawiali także bezpłatnie swoje samochody ludzie chcący załatwić coś w budynku “Kaprysu”, właściciele okolicznych firm, jak również nauczyciele i uczniowie dwóch pobliskich szkół: Ekonomika i Brytanii.
Po opuszczeniu terenu przez policję teren znalazł się w zarządzie powiatu. Poczatkowo powiat planował sprzedać działkę, ale ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu. Potem tym terenem zainteresowało się miasto, które chciało tam stworzyć parking miejski. Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Dębicy Komisja Budżetu i Gospodarki Komunalnej zawnioskowała do burmistrza miasta o podjęcie rozmów z powiatem dębickim w celu przejęcia działki przy ul. Ogrodowej. Komisja proponowała przejęcie tego terenu od starostwa  w formie zamiany lub innej formie i przeznaczeniem go na parking miejski. Do tego jednak nie doszło.
W ostatnim czasie w związku z wypełnieniem celu publicznego (budową parkingu i garaży dla policji przy ul. Chłodniczej) o zwrot działki upomniał się dawny właściciel.
„Ktoś kiedyś został wywłaszczony pod inwestycje celu społecznego i uważa, że celu już nie ma wiec chce zwrotu. W tej sytuacji musi odbyć się postępowanie. My uważamy, że cel został spełniony”- mówi Piotr Chęciek, starosta Powiatu Dębickiego.
Obecnie toczy się postępowanie w sprawie zwrotu tej działki wywłaszczonemu właścicielowi. W tej sytuacji kwestia powstania nowych parkingów w centrum Dębicy oddala się na bliżej nieokreślony czas.
Teren dawnego parkingu policyjnego znajduje się w ścisłym centrum Dębicy, obok bożnicy i “Kaprysu”. Według pobieżnych szacunków jest tam od 20 do nawet 40 arów terenu (w zależności od tego jak liczyć grunt który sięga do samej rzeczki i jest na nim kilka budynków). Szacunkowa wartość tego terenu może sięgać nawet 700 tysięcy złotych.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.