Terapeutyczna metoda oklejania skóry specjalistycznymi plastrami, króluje w gabinetach fizjoterapii. Stosuje się ją w rehabilitacji, rozluźniając albo wzmacniając napięcie mięśniowe. Jesteś zainteresowany działaniem kinesiotapingu? A może chcesz poznać przeciwwskazania do plastrowania dynamicznego? Zapraszamy!
Poznaj bliżej różnokolorowe taśmy elastyczne o zbawiennym działaniu
Ludzki organizm ma zdolność do samoleczenia. Ten naturalny proces można przyspieszyć, stosując profesjonalne tejpy pokryte hipoalergicznym klejem. Gdy zostaną one odpowiednio przyklejone, skrócą czas leczenia urazów i wielu schorzeń. Jak to możliwe? Taśmy do kinesiotapingu regulują napięcie mięśniowo-powięziowe, nie ograniczając ruchów pacjenta. Nosi się je przez kilka dni, podczas których kolorowe plastry przez cały czas oddziałują na skórę i mięśnie. Metoda uchodzi za uniwersalną – znajduje zastosowanie w fizjoterapii sportowej, leczeniu kontuzji różnego typu, a nawet w terapiach pooperacyjnych.
Jakie działanie wykazuje profesjonalnie przeprowadzony kinesiotaping? Przede wszystkim zmniejszenie bólu we wskazanym obszarze. Taśmy wyrównują napięcie i poprawiają krążenie, co powoduje zmniejszenie obrzęków. Z ich pomocą można uśmierzać ból występujący w trakcie ciąży, wspierać proces leczenia kontuzji i gojenia się ran. Co ciekawe, plastrowanie dynamiczne stosuje się również w celu korekcji nieprawidłowej postawy. Tejpy są dobrze tolerowane przez pacjentów w każdym wieku, nie wywołują alergii i zapewniają efekt, odczuwalny bezpośrednio po aplikacji. Warto jednak zadbać o to, by taśmy do kinesiotapingu były odpowiednio sprężyste (rekomendowana jest elastyczność 140%), oddychające i wodoodporne. Dokładnie takie produkty można zakupić w sklepie yellowSPORT. W asortymencie są dostępne bawełniane tejpy do stosowania w leczeniu nagłych urazów sportowych i długotrwałych przeciążeń mięśni, a także do zmniejszania obrzęków oraz korekcji postawy.
Czy taśmy do kinesiotapingu można stosować u wszystkich pacjentów?
Wysokiej jakości plastry do oklejania dynamicznego mogą być noszone przez każdego, w tym również kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze. Wyjątkiem są pacjenci, u których występują stany zapalne, widoczne podrażnienia i poważne choroby skóry, np. łuszczyca. Z metody nie skorzystają też pacjenci z chorobą wieńcową, chorobami nerek lub nowotworem oraz cierpiący na cukrzycę. Przeciwwskazaniem są również otwarte rany. Pozostałe osoby mogą z powodzeniem stosować terapię kinesiotapingu. Trzeba przy tym podkreślić, że chcąc mieć pewność, iż plastrowanie zostało wykonane prawidłowo, należy przeprowadzić je u profesjonalisty. Fizjoterapeuta, który odbył stosowny kurs i posiada doświadczenie w metodzie kinesiotapingu, będzie w tej kwestii osobą godną zaufania. Jeżeli zajmujesz się plastrowaniem dynamicznym i szukasz miejsca, w którym kupisz taśmy i akcesoria w dobrej cenie, odwiedź sklep internetowy yellowSPORT.