Trwa budowa mieszkań przy ul. Ratuszowej. Powstaje 201 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus

Trwa budowa osiedla w Dębicy przy ul. Ratuszowej, które pomieści 201 mieszkań. Do końca lipca zostaną wykonane konstrukcje żelbetowe we wszystkich trzech budynkach. Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i pochłonęła już ponad 3 tys. m3 betonu oraz 160 ton stali zbrojeniowej. Osiedle realizowane przez PFR Nieruchomości S.A. powstaje w ramach rządowego programu mieszkaniowego.

Prace budowlane, za które odpowiada firma TranstolbudPiekutowski, ruszyły jesienią 2019 roku. Inwestycja obejmuje trzy trzypiętrowe budynki. W najbardziej zaawansowanym trwa już betonowanie stropu 1-ego piętra oraz prace żelbetowe na piętrze drugim. W kolejnych budynkach betonowane są stropy 1-ego piętra. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2021 roku.

Niespełna 1,5 hektarowa działka, na której trwa budowa, to teren wniesiony przez Urząd Miejski w Dębicy. Atrakcyjna lokalizacja przy ul. Ratuszowej ma zapewniony dostęp do niezbędnej infrastruktury społecznej, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szkoła i przedszkole. Z kolei w promieniu 700 metrów od realizowanej inwestycji są: przychodnia, apteka, poczta, liczne sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także park miejski, aquapark, dworzec autobusowy i stacja kolejowa.

Za projekt inwestycji odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali kwartałową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi. Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą mieszkania od jedno- do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 mkw. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie „pod klucz” czyli będą gotowe do zamieszkania.

W Dębicy, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Zainteresowanie mieszkaniami w Dębicy jest bardzo duże. Wiosną ubiegłego roku spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła ankiety wśród mieszkańców miasta. Ich wynik wskazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – taki lokal wybrałoby 44 proc. ankietowanych. Odpowiada to planowanej w dębickiej inwestycji strukturze mieszkań. Mieszkańcy Dębicy zdecydowanie woleliby wynajmować mieszkanie w opcji dojścia do własności. Aż 95 proc. ankietowanych wybrało właśnie taki rodzaj umowy najmu.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

źródło: PNF Nieruchomości

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.