Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nowe lodowisko będzie miało 60 metrów długości

Trwają intensywne prace związane z modernizacją dębickiego lodowiska. Firma PESAM –wykonawca przebudowy hali lodowiska wraz z zapleczem, zakończyła prace żelbetowe i obecnie razem z podwykonawcami realizuje montaż kanałów wentylacji, urządzeń technologii maszynowni chłodu oraz instalacji elektrycznej.

Do tej pory udało się zrealizować szereg robót modernizacyjnych, m.in. wzmocnienie i malowanie konstrukcji stalowej dachu, wydzielenie i wykończenie pomieszczenia pod krótką trybuną, a także wykonanie robót elewacyjnych od strony DK MORS. W obrębie hali głównej zakończono montaż przewodów wentylacyjnych oraz wykonano instalację hydrantową. Dodatkowo, aby spełniać standardy i zalecenia ministerialne, płyta lodowiska została wydłużona i wynosi 26 x 60 m. Na płycie lodowiska rozłożona zostanie na stałe systemowa, wielofunkcyjna nawierzchnia polipropylenowa, która w okresie poza mrożeniem tafli będzie mogła być wykorzystana np. jako boisko, plac do jazdy na rolkach, plac do ćwiczeń, do organizacji wystaw i koncertów.

Całkowita wartość projektu wynosi 14 468 711,40 zł. Inwestycja dofinansowana jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 5 000 000 zł. Przewidywany termin jej zakończenia to 30 grudnia 2020 roku.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.