Previous
Next
Previous
Next

Plantacja drzew tlenowych w Dębicy. Współczesny czyn społeczny

Prawie hektar pola na terenie oczyszczalni ścieków obsadzony został drzewami tlenowymi. Plantacja która powstaje z inicjatywy pracowników Wodociągów Dębickich, wzbogaci obszar w unikalny zielony parasol.

Drzewa tlenowe to wyjątkowe rośliny, które dzięki ogromnym liściom i szybkiemu wzrostowi pochłaniają olbrzymie ilości dwutlenku węgla i produkują prawie 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste. Dzięki temu w znaczący sposób poprawiają jakość powietrza. Drzewa te bardzo dobrze przystosowują się do różnych warunków klimatycznych i rodzajów gleby oraz nie wymagają większej ilości wody niż zwykłe drzewa. Już jedno posadzone drzewo tlenowe potrafi zredukować ślad węglowy.

A tak piszą na swoim profilu na FB p podjętej inicjatywie pracownicy Wodociągów Dębickich:

„Czyn społeczny kojarzy się z PRL-em i „dobrowolnymi” pracami wykonywanymi przez zakłady pracy, szkoły, partię i organizacje młodzieżowe.

Jednak czyny społeczne nie odeszły do lamusa. Dziś powracają tam, gdzie ludzie chcą razem wspólnymi siłami coś zrobić dla siebie, dla swojego otoczenia, środowiska.

To, do czego kiedyś nas zmuszano, dziś jest naszym dobrowolnym wyborem.

Taka postawą wykazali się nasi wspaniali pracownicy. Piękne panie i przystojni panowie obsadzili prawie hektar pola drzewami tlenowymi. Plantacja wzbogaci wkrótce naszą Oczyszczalnię Ścieków w unikalny zielony parasol.
Jest to pierwsza taka inicjatywa w Dębicy. Drzewa tlenowe rosną szybko, a dzięki dużym liściom produkują 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami drzew liściastych! To jest nasz mały sposób na zmniejszenie śladu węglowego i walkę ze zmianami klimatu. Zobaczcie, jak wyglądało sadzenie”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.