Previous
Next
Previous
Next

Rok od wbicia łopaty bloki już stoją

Pod koniec sierpnia minie rok od symbolicznego wbicia łopaty pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. W Dębicy, przy ul. Ratuszowej 6 trwa budowa 201 mieszkań w ramach tego programu.

Symboliczną, pierwszą łopatę pod budowę osiedla mieszkaniowego w ramach programu Mieszkanie Plus wbito w Dębicy 26 sierpnia 2019 roku.

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/3101318806599856/

Pierwsza na Podkarpaciu inwestycja powstaje na działce wskazanej przez dębicki samorząd. Budowa osiedla jest sfinansowana ze środków funduszu zarządzanego przez PFR Nieruchomości S.A.
Budowa dębickiego Mieszkania Plus ruszyła przy ulicy Ratuszowej w doskonałej lokalizacji nieopodal centrum miasta. Przyszłe osiedle ma zapewniony dostęp do niezbędnej infrastruktury społecznej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szkoła, przedszkole, poczta, dom kultury, park miejski, a także liczne punkty handlowo- usługowe.

– Mieszkanie plus Dębica równa się rozwój. Inwestycja, którą dzisiaj rozpoczynamy, uzupełnia pierwszą część tego równania. Dębica znajduję się na liście miast zagrożonych utratą funkcji gospodarczych, którą stworzyła Polska Akademia Nauk. Sporo młodych osób wyjeżdża. Chcielibyśmy, by te 200 mieszkań stworzyło 200 szans na rozwój, zarówno dla miasta, jak i dla osób, które będą w nich mieszkać – mówił rok temu podczas wbijania pierwszej łopaty Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/3284437344947938/

W Dębicy na niespełna 1,5 hektarowej działce powstaje osiedle z trzema, trzypiętrowymi blokami, które pomieszczą mieszkania o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 mkw.

Mieszkanie Plus w Dębicy zaprojektowała warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali kwartałową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie „pod klucz” czyli będą gotowe do zamieszkania.

Wiosną 2019 r. spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła ankiety wśród mieszkańców miasta. Ich wynik wskazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – taki lokal wybrałoby 44 proc. ankietowanych. Odpowiada to planowanej w dębickiej inwestycji strukturze mieszkań. Mieszkańcy Dębicy zdecydowanie woleliby wynajmować mieszkanie w opcji dojścia do własności. Aż 95 proc. ankietowanych wybrało właśnie taki rodzaj umowy najmu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.