Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W Pilźnie wraca strefa płatnego parkowania

„W związku z licznymi interwencjami przedsiębiorców i mieszkańców oraz zakończeniem 5-letniego okresu trwałości projektu „Rewitalizacji Rynku”, od poniedziałku, 3 sierpnia powraca strefa płatnego parkowania w Pilźnie w obrębie ulic: Rynek, ul. Węgierska od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Grodzką, ul. Grodzka, ul. Petrycego od skrzyżowania z ul. Rynek do Szkoły Podstawowej w Pilźnie oraz ul. Mickiewicza” – informują na swojej stronie władze Pilzna.

Opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania uiszcza się w godz. 9.00 do 14.00 w następujący sposób:

a) jednorazowy – poprzez wykupienie karty parkingowej w punkcie dystrybucji kart parkingowych z trwale oznaczonym poprzez usunięcie pola czasem postoju (w przyszłości planowane są również parkomaty)

b) zryczałtowany – poprzez wykupienie abonamentu „przedsiębiorcy”, abonamentu „mieszkańca”, abonamentu „imiennego”, abonamentu „ekologicznego”,

Zasady uiszczania opłat:

 1. Kartę należy skasować trwale poprzez usunięcie (całkowite wyrwanie) odpowiedniego okienka: dnia, miesiąca, godziny i minuty w chwili rozpoczęcia postoju.
 2. Opłaty pobiera się w dni robocze od pon. do pt. w godz. 9.00 do 14.00.
 3. Wysokość opłat:
  a) 1 zł za pół godziny parkowania
  b) 2 zł za rozpoczętą pierwszą i każdą następną godzinę parkowania.
 4. Zasady pobierania opłat:
  – Opłaty uiszcza się z góry na przewidywany okres postoju
  – Dokument potwierdzający uiszczenie opłaty za parkowanie/kartę abonamentową lub jednorazową kartę lub dokument uprawniający do bezpłatnego parkowania np. kartę parkingową osoby niepełnosprawnej kierujący pojazdem winien umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu w sposób umożliwiający odczytanie jej pierwszej strony.
  – Opłatę za parkowanie należy wnieść niezwłocznie po zajęciu miejsca przeznaczonego na parkowanie
  – W przypadku stwierdzenia nie wniesienia opłaty o której mowa w pkt. 3 pobiera się opłatę dodatkową w wysokości
  * 50zł jeżeli opłata dodatkowa zostanie wniesiona w terminie 7 dni od dnia parkowania bez uiszczenia opłaty
  * 150zł jeżeli opłata dodatkowa nie zostanie wniesiona w terminie 7 dni od dnia parkowania bez uiszczenia opłaty

UWAGA:

Ważne są „stare” karty postojowe (godzinne w cenie 1zł), ale rozliczenie czasu na nowych zasadach.

Zasady uiszczania opłat zryczałtowanych – abonamentowych:

a) miesięczna opłata abonamentowa „przedsiębiorcy” wynosi 400 zł,

b) miesięczna opłata abonamentowa „mieszkańca” wynosi 30,00 zł,

c) miesięczna opłata abonamentowa „ imienna” wynosi 120,00 zł

d) miesięczna opłata abonamentowa „ekologiczna” wynosi 10,00 zł

Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania ze SPP oraz zakupu kart abonamentowych można uzyskać w biurze obsługi strefy parkowania Urzędu Miejskiego (pok. 17 obok kasy) tel. 14 6807763.

źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.