Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

5 września rozpocznie się Wielki Odpust na 100-lecie koronacji Matki Boskiej Zawadzkiej.

Czy do Matki Bożej Zawadzkiej przybędzie 100 wieńców dożynkowych na 100. rocznicę Jej koronacji? Jest spora szansa. Znamy program jubileuszu.

Dróżkami różańcowymi w sobotę 5 września rozpocznie się Wielki Odpust w 100. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie k. Dębicy. Centralnej uroczystości odpustowej 13 września przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz. Będzie to też dzień XX Dożynek Wojewódzkich z poświęceniem wieńców żniwnych i ziarna siewnego. Stwarza to realną szansę na zrealizowanie marzenia kustosza zawadzkiego sanktuarium ks. Józefa Książka, by w 100. rocznicę koronacji Matki Bożej Zawadzkiej przybyło do Niej 100 delegacji z wieńcami dożynkowymi.

Ponadto podczas Wielkiego Odpustu, któremu przyświeca hasło „Z Maryją adorujemy wielką tajemnicę wiary”, niemal każdego dnia uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie jeden z biskupów. Na początek w niedzielę o godz. 11 Sumę odprawi i homilię wygłosi abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

We wtorek 8 września, kiedy przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, patronki zawadzkiej wspólnoty, Eucharystię o godz. 18 sprawował będzie bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

Dwa dni później, w czwartek, o godz. 18 kazanie do zgromadzonych wiernych w zawadzkiej świątyni na wzgórzu słowo Boże skieruje metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

W piątek, 11 września, swój dzień u Matki Bożej Zawadzkiej przeżywać będzie młodzież. Spotkanie rozpocznie nabożeństwo o godz. 18, któremu przewodniczyć będzie bp Leszek Leszkiewicz.

On też w sobotę poprowadzi spotkanie dzieci podczas Sumy o godz. 11. Tego samego dnia o godz. 15 modlitwę podczas Jubileuszowych Dróżek Różańcowych poprowadzi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.