Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. 28-latek zakażony koronawirusem uciekł z kwarantanny i zagrał w meczu piłki nożnej

Policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który nie stosował się do zasad kwarantanny pomimo pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Odstresowanie od sytuacji znalazł grając w meczu piłki nożnej w podkrakowskim klubie sportowym. Dalszą kwarantannę spędzi z postawionymi zarzutami dotyczącymi sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności i trzydziestotysięczna kara pieniężna od sanepidu.

28-letni mieszkaniec Krakowa od 14 sierpnia przebywał na kwarantannie w mieszkaniu w jednym z krakowskich apartamentowców. 18 sierpnia otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Pomimo tego 19 sierpnia br. po południu opuścił swoje mieszkanie i odjechał samochodem w nieznanym kierunku. Pracownik administracyjny budynku powiadomił o tym fakcie policję.

Na miejsce skierowano patrol i rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, który jednakże po kilku godzinach wrócił do mieszkania, gdzie został zatrzymany. Okazało się, że pojechał na mecz swojej drużyny „Kmita” Zabierzów rozgrywany w Krzeszowicach z gospodarzami. Nieodpowiedzialny sportowiec naraził swoją drużynę, drużynę przeciwnika, sędziów, trenerów i inne osoby na możliwość zarażenia koronawirusem.

28-latek został osadzony w komendzie Policji w Limanowej w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, które są zakażone wirusem. Dziś zostanie doprowadzony do krakowskiej prokuratury na przesłuchanie.

O sprawie powiadomiono także sanepid, który można na niego nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5000 do 30000 zł.

Źródło: Małopolska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.