Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Kajakarz uznał, że jest już za późno by płynąć i postanowił przenocować nad rzeką. Szukało go kilkadziesiąt strażaków i policjantów.

67-letni kajakarz postanowił przeczekać do rana nad brzegiem rzeki. (fot. Pixabay)

Od wieczora do późnych godzin nocnych trwały w sobotę poszukiwania kajakarza, który odłączył się od grupy uczestników spływu Dunajcem. Po trzech godzinach akcji, prowadzonej z udziałem ponad 40 strażaków i kilkunastu tarnowskich policjantów, 67-latek został szczęśliwie odnaleziony. Okazało się, że postanowił przenocować na brzegu rzeki i dołączyć do swojej grupy dzień później.

Alarm trwał blisko 3 godziny i został wywołany informacją od znajomych kajakarza, po tym jak mężczyzna zamykający „peleton” na rzece nie dotarł na umówione miejsce nocnego spoczynku, a jego telefon od kilku godzin milczał. Zdenerwowani nieobecnością kolegi kajakarze zwrócili się o pomoc w jego odnalezieniu do policjantów.

Poszukiwaniem zaginionego zajęło się 43 strażaków i druhów OSP i PSP oraz 12 policjantów z Tarnowa i Żabna. Wyposażeni w rysopis, przeczesywali obustronnie brzegi Dunajca na odcinku około 12 kilometrów, w niełatwym technicznie terenie, począwszy od miejscowości Zgłobice. Około 2.00 w nocy, funkcjonariusze odnaleźli zaginionego. 67-latek rozpalił ognisko na brzegu rzeki w Bobrownikach Wielkich i postanowił przeczekać tam do rana. Twierdził, że z uwagi na porę nocną nie był w stanie kontynuować spływu i dołączyć do przyjaciół.

Źródło: Tarnowska Policja

(foto ilustracyjne)

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.