Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uczniowie 1 września wracają do szkół – informuje szef MEN

Podczas zakończonej właśnie konferencji prasowej szef MEN Dariusz Piontkowski poinformował, że 1 września rok szkolny rozpocznie się w szkołach.

W szkołach będą obowiązywały trzy modele nauczania, a podstawowym modelem będzie powrót do zajęć w szkołach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

„W modelu mieszanym dyrektor po pozytywnej opinii sanepidu będzie mógł podjąć decyzję o skierowaniu części uczniów na kształcenie na odległość przy możliwości uczęszczania pozostałych do szkoły” – poinformował Dariusz Piontkowski.

W szkołach nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa, natomiast wskazane to będzie w przypadku spotkania większej grupy uczniów.

Ponadto MEN zaleca :

– dezynfekcję pomieszczeń, co najmniej raz dziennie
– przynoszenie możliwie małej liczby przedmiotów
– uczniowie nie powinni pożyczać sobie rzeczy
– częste mycie rąk w szkole

Minister Piontkowski podczas konferencji podkreślił, że zaleca się, aby do szkoły przychodzili tylko zdrowi uczniowie i nauczyciele .

Przedstawione wytyczne zostały uzgodnione we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Ministerstwem Zdrowia.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.