Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Za popełnienie zarzucanych czynów grozi mężczyźnie od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Został aresztowany na okres 2 miesięcy

28 lipca 2020 r. pełniący służbę w dyspozycji Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie około godz. 14:10, na ul. Nosala zauważyli dwóch mężczyzn poruszający się na rowerach, którzy na ich widok zaczęli zachowywać się nerwowo.

W związku powyższym funkcjonariusze przystąpili do legitymowania wymienionych. W trakcie czynności ujawnili oni przy jednym z mężczyzn marihuanę w ilości 0,18 grama wobec czego udali się z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania, gdzie dodatkowo ujawnili marihuanę w łącznej ilości 513,37 grama oraz mefedron w ilości 0,39 grama. Zabezpieczone zostały także pieniądze w znacznej kwocie.

Klaudiuszowi M. zostały przedstawione dwa zarzuty, tj. o czyny z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Klaudiusz M. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, w związku z grożącą podejrzanemu surową karą oraz uzasadnioną obawą ucieczki lub ukrycia się oraz uzasadnioną obawą, iż podejrzany Klaudiusz M. w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne skierowano do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie wobec w/wym. podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który to środek został zastosowany postanowieniem z dnia 30 lipca 2020 r., na okres 2 miesięcy.

Klaudiuszowi M. za popełnienie zarzucanych czynów grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawca nie był uprzednio karany.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.