6 szkół z powiatu dębickiego w II etapie projektu „Koloratorium” Śnieżki

Po emocjonujących zmaganiach dobiegł końca pierwszy etap „Koloratorium” – programu społecznego organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. Spośród 164 szkół podstawowych z całej Polski, do wielkiego finału przeszło 30 placówek, które zdobyły najwięcej punktów. Gra o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł nabiera rozpędu, a zwycięskie szkoły poznamy już 13 listopada!

Wraz z początkiem roku szkolnego, po letniej przerwie uczniowie wrócili do rywalizacji o punkty w ramach najnowszej edycji programu „Koloratorium”. W pierwszym etapie projektu, który trwał od 6 grudnia 2019 roku do 18 września 2020 roku, młodzi odkrywcy angażowali się w wykonywanie zadań indywidualnych i grupowych. Na bazie materiałów dydaktycznych oraz eksperymentów z „Koloratorium” nauczyciele przeprowadzali wyjątkowe zajęcia dla swoich podopiecznych. Wszystkie te aktywności przekładały się na punkty, a co za tym idzie – miejsce danej placówki w rankingu.

­„Koloratorium” to wiedza, inspiracja i dobra zabawa. Dzięki udziałowi w programie, uczniowie mogli poczuć się jak detektywi na tropie zagadek, przygotowując portret pamięciowy tajemniczego stworka czy też odkrywając genetyczny odcisk palca w postaci DNA. Najnowsza odsłona programu, mimo wcześniejszego zawieszenia zajęć szkolnych oraz zamknięcia placówek w związku z epidemią koronawirusa, jest pod wieloma względami rekordowa, a uczestnicy spisali się na medal! Efekt ich zaangażowania to aż 3183 prac literackich i plastycznych oraz 721 zrealizowanych lekcji inspiracyjnych – mówi Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej z FFiL Śnieżka SA.

Przed finałową 30-stką ostatnie już, filmowe wyzwanie. W związku z tym, że niektóre szkoły biorące udział w konkursie od września kontynuują naukę w trybie zdalnym, a dynamicznie rozwijająca się sytuacja w kraju może spowodować zwiększenie liczby takich placówek, organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy mieli równe szanse. Zmodyfikowane zostały więc pierwotne zasady produkcji krótkiego filmu wprowadzającego widzów w świat gry planszowej Koloratorium „Śladami pierwiastków tajemnicy”. Uczestnicy mają teraz zmontować kolaż z filmów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Do zdobycia jest profesjonalne wyposażenie aż 10 pracowni biologiczno-chemicznych, wraz z umeblowaniem i produktami Śnieżki na remont sali. Jest więc o co powalczyć!

Dzięki ogólnopolskiemu programowi FFiL Śnieżka SA „Koloratorium” profesjonalne „pracownie marzeń” sale biologiczno-chemiczne wraz z wyposażeniem zyskało już do tej pory 14 szkół podstawowych. W realizowanej obecnie, II ogólnopolskiej odsłonie projektu biorą udział 164 publiczne i niepubliczne placówki szkolne z całego kraju. W ten sposób, Śnieżka tworzy młodym ludziom jak najlepsze warunki do odkrywania dziedzin nauki, które są dla firmy z branży chemii budowlanej szczególnie bliskie.

Etap finałowy „Koloratorium” potrwa od 21 września do 23 października, później przyjdzie zaś czas na ocenę prac przez jury. Emocje sięgną zenitu 13 listopada br., kiedy to poznamy zwycięzców.

Zachęcamy do odwiedzenia FanPage „Koloratorium” na Facebooku i strony internetowej https://koloratorium.pl gdzie na bieżąco śledzić można przebieg konkursu, a także znaleźć inspirujące eksperymenty oraz naukowe ciekawostki.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.