Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

8 kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy za prędkość

O 64 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 54-latek kierujący skodą. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali prawa jazdy także 8 innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj na terenie powiatu dębickiego, 6 kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Wśród nich był 54-letni mieszkaniec Dębicy. Kierujący skodą w Pustkowie, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Kolejnym kierowcą, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, był 53-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna także w Pustkowie, jechał skodą z prędkością 106 km/h. Trzecim kierowcą, który stracił wczoraj uprawnienia do kierowania, był 26-letni mieszkaniec Pustkowa. Kierujący bmw jechał z prędkością 104 km/h, w  terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Dwóch innych kierowców straciło prawo jazdy w Brzeźnicy. Pierwszy z nich, 33-letni mieszkaniec Jedlicza, jadąc toyotą przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Drugi z mężczyzn, 39-letni mieszkaniec Kórnika, kierujacy renaultem, jechał z prędkością 107 km/h. Obaj zlekceważyli przepisy ruchu drogowego i niezastosowali się do ograniczenia prędkości. 

W Łękach Górnych prawo jazdy straciła 29-letnia mieszkanka Janowic. Kierująca volkswagenem, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechała z prędkością 93 km/h.  

Przypominamy kierowcom, że gdy przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu i punktów karnych, spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na 3 miesiące.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.