Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Co tam Panie w Polityce ? Bajki dla dorosłych w wersji filmowej w Muzeum Lalek w Pilźnie: Janko Muzykant, a w tej roli ….

Janko Muzykant
fot. FB Muzeum Lalek w Pilźnie

W filii pilzneńskiego Muzeum Lalek w Lipinach w cyklu :”Co tam Panie w polityce. Bajki dla dorosłych” powstało kilkanaście lalek z twarzami osób znanych z pierwszych stron gazet. Teraz twórcy z Pilzna i Lipin postanowili zaprezentować lalki z tej kolekcji szerszej publiczności w internecie. W ostatnich tygodniach powstały krótkie filmy z wspomnianymi lalkami w rolach głównych.

„Muzeum Lalek w Pilznie wypuszcza filmiki z własnych wystaw i pokazuje je w internecie. Zaczynamy od serii „Co tam panie w polityce. Politycy jako bohaterowie bajek.” Śmiesznie bez złośliwości” – napisała na FB Zofia Bohaczyk twórczyni Muzeum Lalek w Pilźnie.

Dotychczas w ramach nowego projektu Muzeum Lalek w Pilźnie powstały trzy filmy z postaciami: Janka Muzykanta, Dyzia Marzyciela, Kopciuszka oraz postaciami wiersza „Rzepka”.

Wcześniej twórcy z Muzeum Lalek w Pilźnie stworzyli postacie kilku lalek m.in. :

Premier Beata Szydło jako „Zosia Samosia”?????

Janusz Korwin Mikke jako „Don Kichot z La Manczy” Cervantesa

Prezydent Lech Wałęsa, jako Chochoł z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Antoni Macierewicz jako ………z Krainy Deszczowców”?

„Rzepka” Jarosław Kaczyński, Krystyna Pawłowicz, Zbigniew Ziobro

„Nędznicy” Donald Tusk i Jarosław Gowin

„Skąpiec” Moliera,  Balcerowicz

„Hamlet” Shakespeare a Mateusz Morawiecki

„Janko muzykant”, Paweł Kukiz

Karol May, „Winnetou” Prezydent Aleksander Kwaśniewski

Marek Belka „Va bank”

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.