Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dawna Dębica: Nowy most na Wisłoce i ulica Kościuszki

Lata ’50 XX wieku. Nowo wybudowany most na Wisłoce na przedłużeniu ulicy Kościuszki.
Fot z archiwum prywatnego Barbary Markiewskiej.

Wielką atrakcją w latach 60′ dla mieszkańców Dębicy i przyjezdnych był nowo wybudowany most na Wisłoce.

„Po wybudowaniu tego mostu wszyscy, kto żyw chodzili tam robić zdjęcia. Na jednym z nich widać jeszcze pale po starym moście, a na drugim jestem ja w wieku kilku lat i jak sądzę stoję w miejscu gdzie obecnie jest rondo, a za mną jest teren gdzie obecnie są wały przeciwpowodziowe i Wisłoka” – mówi Barbara Markiewska.

Zupełnie inaczej niż obecnie wyglądała ulica Kościuszki. Był to bity trakt z rowami po bokach, w których po dużym deszczu taplały się dzieci z całej ulicy. Na zdjęciu widok w kierunku wiaduktu kolejowego. Ulicą przejeżdżały przeważnie furmanki, czasami ktoś rowerem, o autobusach jeszcze nikomu się nie śniło, a rodzice pani Barbary po pracy na piechotę chodzili do Żyrakowa.

Ulica Kościuszki we wczesnych latach ’50 XX wieku. Fot z archiwum prywatnego Barbary Markiewskiej.

Materiał ukazał się po raz pierwszy na portalu ziemiadebicka.pl w 2017 roku

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.