Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Cofnięty licznik o 50 tysięcy kilometrów w audi

Policjanci podczas kontroli drogowej dokonali odczytu licznika audi. Wskazanie urządzenia różniło się o blisko 50 tys. km w stosunku do wartości wykazanej w systemie CEPiK. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny tej rozbieżności.

Wczoraj wieczorem w Poniatowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi. W czasie sprawdzania stanu licznika pojazdu policjanci stwierdzili, że jego stan w znaczący sposób odbiega od tego, który znajdował się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Różnica wskazań drogomierza wynosiła blisko 50 tysięcy kilometrów.

Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu pojazdu. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą wyjaśniać przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie. Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to wykonawcy i zleceniodawcy. Dodatkowo, mandat do 3000 złotych dostaniemy gdy wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów.

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.