Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Poszedł zbierać maliny, a znalazł legwana!

Nietypowe zgłoszenie otrzymał wczoraj dyżurny opolskiej policji. Mieszkaniec gminy Chodel poinformował tym, że w malinach znalazł olbrzymią, blisko metrową jaszczurkę. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że znaleziskiem okazał się legwan, który zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem, wspiął się na drzewo. Dzięki pomocy pracowników urzędu gminy policjanci ustalili jego właściciela. Jak się okazało, nie była to pierwsza samotna wyprawa legwana.

Wczoraj po godzinie 13.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał telefon od zaniepokojonego mieszkańca gminy Chodel o tym, że chwilę wcześniej w malinach na swojej posesji znalazł olbrzymie egzotyczne zwierzę „typu waran”.

Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że znalezionym zwierzęciem jest legwan, który zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem wspiął się na pobliskie drzewo.

Policjanci dzięki pomocy pracowników urzędu gminy Chodel ustalili, że właścicielem zwierzęcia jest jeden z mieszkańców tej gminy i niedługo później metrowy jaszczur znalazł się w swoim domu.

Jak ustalili policjanci, nie było to pierwsze samowolne oddalenie się legwana. O tym, że zwierzę lubuje się w długich, samodzielnych wyprawach świadczy fakt, że został znaleziony aż w sąsiedniej miejscowości.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.