Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Porzuconą Sarę spotkała na leśnej drodze. Była zaniedbana i chora.

Sara nie miała lekko w życiu. Ma jakieś 6-7 lat. Gdy Pani Beata spotkała ją na leśnej drodze wyglądała jak obraz nędzy i rozpaczy. Pchły grasowały po niej stadami. Skóra była zaatakowana świerzbem. Z rozpaczą patrzyła na ludzi, którzy zatrzymali się przy niej.

Sara uciekła z łańcucha albo została porzucona. Na szyi miała ślad po obroży. Błąkała się w okolicach Dębicy. Była wychudzona i zaniedbana.

– Spotkaliśmy ją podczas przejażdżki po okolicy. Jak ją zobaczyłam to omal mi serce nie pękło – opowiada Pani Beata.

Sara była bardzo ufna i garnęła się do niej. Ale kontakt z nią budził lęk. Pchły były widoczne gołym okiem. Grasowały stadami. Rany od świerzba też odstraszały od kontaktu.

-Nie odważyliśmy się jej zabrać do samochodu osobowego. Mąż pojechał po inne dostawcze auto i tak dowieźliśmy ją do domu. Była w rozpaczliwym stanie – relacjonuje Pani Beata. Nazwaliśmy ją Sara.

Rozpoczęła się walka o zdrowie i życie Sary. W jej czasie nowa opiekunka zaraziła się świerzbem od psa.

-Musiałam się leczyć, żeby zwalczyć pasożyta. Sara też przechodziła kurację – wspomina Pani Beata.

Po kilku tygodnia pasożyty udało się wytępić. Właściwa dieta oraz lekarstwa i witaminy dokonały cudu.

-Sara dziś to nie ten sam pies. Cieszy się życiem i każdym kontaktem z ludźmi. Roznosi ją energia i szczęście. Jestem przekonana, że gdybyśmy ją zostawili tam w lesie nie przeżyłaby kilku następnych dni. Dziś jest członkiem naszej rodziny – ze śmiechem mówi Pani Beata. To wspaniałe zwierzę.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.