Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Górę śmieci wywiózł ciężarówką w odludne miejsce. Namierzyli go policjanci i ma posprzątać po sobie!

Prawdziwą bombę ekologiczną przyrodzie i zamieszkującym Wał Rudę osobom zafundował jeden z mieszkańców tej małej wioski w gminie Żabno. Pozbył się sterty plastikowych śmieci, zrzucając je z ciężarówki, na łono natury. Na szczęście na jego trop wpadli policjanci i dzięki ich determinacji mężczyzna odpowie za nielegalne pozbycie się odpadów.

Policjanci z komisariatu w Żabnie ujawnili na swoim terenie dzikie wysypisko śmieci. Na terenie biegnącym wzdłuż drogi do leśniczówki w Wał Rudzie zastali wielką górę plastikowych odpadów. Były wśród nich folie, worki, koperty i butelki. Aby ustalić kto stoi za tą wołającą o pomstę do nieba zbrodnią na przyrodzie, wspólnie z pracownikami straży leśnej przepatrzyli hałdę, szukając czegoś co pozwoli namierzyć właściciela odpadów. Niestety, niczego co nakierowało by ich na trop sprawcy nie ujawnili. Rozmowy z okolicznymi mieszkańcami także nie przyniosły rezultatu i wydawało się, że sprawca pozostanie bezkarny.

Ale mundurowi po tym co zobaczyli byli zdeterminowani i konsekwentnie, krok po kroku ustalali, po czym sprawdzali fakty, które zaczęły układać się w logiczną całość i które z czasem doprowadziły ich do zabudowań 21-latka. Na jego posesji ujawnili taką samą tyle, że jeszcze większą stertę odpadów, z jaką mieli do czynienia wcześniej. Wiedzieli już, że są we właściwym miejscu.

Młody mężczyzna przyznał, że przyjął na siebie zobowiązanie pozbycia się dużych ilości cudzych śmieci, które najpierw przechowywał na swojej działce. Kiedy zaczęło mu brakować miejsca, zdecydował się porzucić ich nadmiar pod lasem. Policjanci uświadomili mu, że odpowie za zaśmiecanie terenu przed sądem, a ten obiecał przywrócić poprzedni stan gruntu sprzątając po sobie.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.