Previous
Next
Previous
Next

Region. Samolot już kołował gdy chciała do niego wsiąść trójka spóźnionych pasażerów

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek po południu na terenie MPL Kraków Airport. Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach zostali zaalarmowani, że 3 osoby wdarły się na płytę startową lotniska.

Kobieta oraz dwóch mężczyzn przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa, lecz kiedy doszli do bramki, okazało się, że nie wejdą na pokład samolotu, bo drzwi są zamknięte. Kiedy Polacy zorientowali się, że spóźnili się na samolot, za wszelką cenę zamierzali dostać się na pokład. Po nieuprawnionym wtargnięciu na płytę lotniska, zdesperowani chcieli udać się na samolot, który był już w trakcie kołowania.

Każdy ze spóźnialskich pasażerów został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł, w związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze. Oczywiście swoje plany dotyczące podróży do Rzymu musieli odłożyć na później.

Przypominamy, że do odprawy trzeba stawić się odpowiednio wcześniej. Zaleca się, aby pasażerowie byli na lotnisku minimum dwie godziny przed planowanym wylotem, dzięki czemu takich sytuacji jaka spotkała troje Polaków, można uniknąć.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.