Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Uciekał przed policjantami bo myślał, że jest pijany, a nie był. Teraz odpowie za ucieczkę …

Jeden z policyjnych składów komisariatu w Żabnie spędzał niedzielną wieczorną służbę na patrolowaniu podległego terenu. Kiedy przed 20.00 ich oznakowany radiowóz pojawił się w miejscowości Wola Rogowska, mundurowi zobaczyli opla astrę, który na ich widok zaczął gwałtownie przyśpieszać. Policjanci, podejrzewając, że siedzący za kierownicą może prowadzić po alkoholu, postanowili ustalić powód jego nagłego pośpiechu.

Jednak mężczyzna nie zamierzał ułatwiać im tego zadania i nie reagował na nadawane sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, jadąc z coraz to większą prędkością. Pościg będący reakcją na jego zachowanie trwał dobre kilkanaście minut. Aby pozbyć się „siedzących mu na ogonie” mundurowych mężczyzna zjechał w polną drogę, po czym dalej uciekał ścierniskami, by ponownie wjechać na drogę publiczną i skierować się ku wałowi przeciwpowodziowemu. Tam znowu kontynuował ucieczkę drogami polnymi, polami uprawnymi oraz terenem gęsto porośniętym krzakami i drzewami.

Gdy kierowca opla zatrzymał swój samochód, okazało się, że to 63-letni wędkarz, mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna tłumaczył, że zdecydował się na ucieczkę, po tym, jak będąc na rybach, pił piwo i obawiał się poniesienia odpowiedzialności. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem z wynikiem 0,1 promila – kierowca był trzeźwy. Nie mniej jednak jego zachowanie skutkuje odpowiedzialnością karną za przestępstwo zignorowania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Policjanci uniemożliwili 63-latkowi dalszą jazdę i zabezpieczyli jego prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowca pojazdu mechanicznego, u którego wynik badania wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie (od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w jednym decymetrze sześciennym), odpowiada za wykroczenie. Kierowca, u którego ilość alkoholu przekracza 0,5 promila (0,25 mg), odpowiada za przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Musi się także liczyć z utratą prawa jazdy.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.