Uwaga na fałszywe wiadomości SMS !

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zdarzają się sytuację, w których oszuści, podszywając się pod „Sanepid” wysyłają SMSy z informacją o rzekomym pozytywnym wyniku badania na COVID-19.

Pod groźbą odpowiedzialności karnej nakłaniają do zadzwonienia pod podany numer telefonu.


W przypadku otrzymania takiego SMS-a nie należy oddzwaniać !
Podany numer jest numerem premium, czyli numerem o podwyższonej opłacie, takie połączenie może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych za minutę.

Informujemy, że nie wysyłamy do obywateli wezwań do kontaktu telefonicznego poprzez SMS.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt z nami poprzez oficjalne numery podane w zakładce KONTAKT .

źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.