Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Volkswagen Passat B5 to jedno z najpopularniejszych aut używanych w Polsce. O czym trzeba pamiętać kupując taki samochód?

Posiadanie własnego auta do duża wygoda – ale na pewno nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wizytę w salonie i nabycie nowego pojazdu prosto z fabryki. Wprawdzie tradycyjne giełdy samochodowe powoli odchodzą do lamusa, ale w internecie handel używanymi egzemplarzami kwitnie i ma się bardzo dobrze. Według rozmaitych statystyk jednym z najbardziej pożądanych modeli jest Passat B5. Wpływają na to renoma Volkswagena, spory komfort jazdy, a także spora dostępność wartościowych, nowych części – zarówno oryginalnych, jak również dobrych jakościowo zamienników.

Podczas jazdy próbnej koniecznie sprawdź hamulce. Nie wszyscy wymieniają klocki i tarcze wystarczająco często

Na zdjęciach w internetowych serwisach ogłoszeniowych każdy model prezentuje się znakomicie, a wedle opisu aktualnego właściciela sprawuje się jak nowy. Niektórzy dają się przekonać podobnym zapewnieniom i zgadzają się na zakup jeszcze zanim zobaczą samochód na własne oczy. Cóż, czasami faktycznie trafi się dobra okazja, jednak częściej na miejscu czeka przykra niespodzianka… Ale zawsze można coś wynegocjować, zejść z ceny i cała wyprawa wcale nie musi pójść na marne. W takich sytuacjach lepiej skupić się na kwestiach technicznych niż estetycznych, w rodzaju plam na fotelach czy zarysowanych zderzakach. Poprawki kosmetyczne są przecież znacznie łatwiejsze do wykonania, niż naprawa lub wymiana podzespołów. Problemy przy hamowaniu są znacznie poważniejszym argumentem, niż obniżone walory reprezentacyjne. Podczas pierwszej jazdy należy wyjechać za miasto albo znaleźć długą prostą, która pozwoli rozpędzić samochód i naprawdę solidnie przetestować zachowanie pojazdu przy gwałtownej redukcji prędkości.

Rocznik i przebieg nie przekładają się wprost na stan techniczny auta. Warto zabrać pojazd na fachowe oględziny

Nawet jeżeli pierwsze wrażenia nie budzą żadnych wątpliwości, nie zaszkodzi zasięgnąć opinii niezależnego specjalisty. Sprzedawca nie powinien mieć poważnych obiekcji przed zabraniem samochodu do warsztatu. Mechanik z pewnością drobiazgowo sprawdzi auto i powie, co wymaga pilnej naprawy, a jakie wymiany mogą jeszcze trochę poczekać. Volkswageny uważa się za całkiem niezawodne, choć każdy element ma swoją granicę wytrzymałości i po pewnym czasie konieczny będzie zakup nowych podzespołów. Jeśli chodzi o klocki hamulcowe Passat B5 cechuje się bardzo dobrą dostępnością wysokiej jakości części. W sklepach motoryzacyjnych, takich jak AutoCraft24.pl, można zapoznać się z szerokim asortymentem składowych do układu hamulcowego. Znalezienie odpowiedniego wariantu nie będzie specjalnie trudne i czasochłonne, a samochód znacznie poprawi swój stan.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.