Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Balladyna” i piosenki o miłości

6 października w parku przy Domu Kultury „Śnieżka” MOK w Dębicy wybrzmiały fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Już po raz kolejny Grupa Artystyczna „Safo” włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem zaprezentowała słynny dramat narodowego wieszcza. Dzieło wybitne i ponadczasowe traktujące o miłości, złu i żądzy władzy ubogacone zostało współczesnymi piosenkami o miłości.

Swoją interpretację piosenek z repertuaru: Organka, Kayah oraz Darii Zawiałow przedstawili wokaliści grupy „Safo” przygotowani przez Magdalenę Białorucką-Ogorzelec. Muzyką, aranżacją i akompaniamentem zajął się Piotr Madura, a opracowaniem tekstu Dominika Migoń.

W czytaniu wzięli udział: Julia Bielawa, Zuzanna Blicharz, Paweł Borek, Lena Czachara, Daria Czaja, Zuzanna Grecka, Aleksandra Mielecka, Jakub Nowacki, Milena Pasterczyk, Emilia Pietrucha, Weronika Pych, Julia Różańska, Julia Sikora, Zuzanna Śliwa, Wiktoria Wadas, Michał Wawrzonek, Wiktoria Wawrzonek, Emilia Węgrzyn, Alicja Wojnarowska, Weronika Wójcik.

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy za obecność podczas tego wydarzenia.

źródło: MOK Dębica/Łukasz Pas

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.