Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Barbara Więcek: Jest utrudniony kontakt z sanepidem i dopóki nie będzie spadku zachorowań kontakt nadal będzie utrudniony

100 decyzji administracyjnych dziennie związanych z sytuacją epidemiczną na terenie powiatu dębickiego wydaje obecnie Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Dębicy. Takiego obciążenia pracą pracownicy stacji nie mieli nigdy wcześniej. Na drugą połowę października pracownicy inspekcji sanitarnej żeby w miarę na bieżąco wystawiać decyzje pracowali w nadgodzinach. Dotychczas uzbierało się ich ponad 700.

„Z pewnością dochodzą do Państwa głosy, że w związku z sytuacją epidemiczną, dochodzeniem epidemicznym i związanym z nim postępowaniem administracyjnym oraz ilością zachorowań jest utrudniony kontakt ze stacją. Tak, jest utrudniony kontakt ze stacją i dopóki nie będzie spadku zachorowań nadal ten kontakt będzie utrudniony” – mówiła podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Barbara Więcek, Powiatowy Inspektor Sanitarny.

W sanepidzie aktualnie pracuje 18 pracowników merytorycznych i kilku pracowników administracji zajmujących się innymi sprawami. Od września notowany jest stały wzrost zakażeń w naszym powiecie. Od 6 do 26 października sanepid wydał ponad 2495 decyzji administracyjnych.

„Jesteśmy głównym sponsorem poczty polskiej. Dziennie wysyłamy 100 listów. Jak w normalnych warunkach funkcjonowania nasze faktury miesięczne oscylowały około 1200 złotych, tak za sierpień było to 4 000 zł, za wrzesień 8 000 zł, a przypuszczam, że za październik będzie około 15 000 złotych” – mówiła podczas sesji Barbara Więcek.

Jak podkreślała inspektor sanitarna pracy jest dużo i są zaległości, ale załoga jest bardzo zaangażowana.

„Bez zaangażowania pracowników nie poradzilibyśmy sobie. W
w jednej ze stacji było tak, że na dzień dobry dyrektor dostała 8 chorobowych. My na razie uchroniliśmy się przed zachorowaniami. Pracujemy w maseczkach. Nikt jeszcze na szczęście nie zachorował” – dodaje Barbara Więcek.

Dobra wiadomość jest taka, że z spośród osób które dotychczas zakaziły się koronawirusem i wyzdrowiały nikt powtórnie nie zachorował.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.