Bardzo zła sytuacja epidemiologiczna w powiecie dębickim

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady Powiatu Barbara Więcek, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dębicy przedstawiła informację na temat stanu epidemii w powiecie dębickim. Dane nie są optymistyczne.

Aktualnie w powiecie dębickim jest ogółem 1166 osób które zostały zakażone koronawirusem, w tym aktywnych 765 przypadków, ozdrowieńców 371, natomiast 30 osób zmarło. Po powiecie jarosławskim z 37 ofiarami śmiertelnymi powiat dębicki jest na drugim miejscu pod względem śmiertelności w województwie podkarpackim.

Powiat dębicki ma także jeden z najwyższych w województwie i w Polsce współczynników nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Do wejścia w strefę żółtą ten czynnik wynosi 6-12 , w strefę czerwoną od 12. W powiecie dębickim wynosi obecnie Wynosi on 56, 7.

Jak powiedziała podczas sesji Barbara Więcek na terenie powiatu jest kilka ognisk koronawirusa: ZOZ Dębica (oddziały neurologii, rehabilitacji – wygaszone ogniska wszyscy wyzdrowieli, oddział chirurgii – niewygaszone ognisko z dużą liczba zachorowań personelu, który jest już w trakcie zdrowienia. Duże ognisko koronawirusa jest także na oddziale psychiatrycznym w Straszęcinie – łącznie 59 osób (pacjentów i personelu) oraz w DPS w Parkoszu (37 chorych: 35 pacjentów i 2 osoby z personelu)

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.