Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Biblioteka z ul. Rzeszowskiej przeprowadza się do budynku dawnej „Jedynki”

W budynku dawnego Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy, a wcześniej najstarszej podstawówki w mieście – Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Cmentarnej będzie miała swoją siedzibę filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy. W budynku przy ul. Rzeszowskiej 15 niebawem zacznie się modernizacja której celem jest stworzenie w budynku „Dziennego Domu „Senior +”.

W marcu br. decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Miasto Dębica otrzymało dotację w wysokości 300 000 zł na przebudowę i wyposażenie budynku przy ul. Rzeszowskiej 15 w Dębicy w celu utworzenia Dziennego Domu „Senior +”

W ramach inwestycji pomieszczenia obecnej biblioteki na parterze budynku zostaną przebudowane i odpowiednio doposażone, a obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez montaż windy obsługującej dwa poziomy modernizowanego budynku.

„Ze względu na wkrótce rozpoczynającą się przebudowę, filia biblioteki przenosi się do budynku byłego Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy przy ulicy Cmentarnej 1. Pracownicy biblioteki proszą czytelników, aby wypożyczone książki zatrzymać i zwrócić po zakończeniu przeprowadzki. Cały czas można korzystać z usług innych placówek bibliotecznych: Wypożyczalni Głównej przy ul. Akademickiej 10, Filii nr 3 w DK „Mors” i Filii nr 2 przy ul. Krakowskiej 75.

Docelowo w budynku przy ul. Cmentarnej władze miasta planują stworzyć Centrum Czytelnictwa, do którego przeniesiona zostanie również Biblioteka Pedagogiczna. Dzięki temu czytelnicy będą mieć dostęp do szerokiego zbioru książek o różnej tematyce w jednym miejscu. Wkrótce rozpocznie się adaptacja pomieszczeń na potrzeby biblioteki, po której zostanie ponownie uruchomiona” – można przeczytać na stronie internetowej Miasta Dębica.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.