Koronawirus: KRUS wstrzymuje badania bezpośrednie prowadzone przez lekarzy rzeczoznawców

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Dębicy informuje, że w związku z wirusem SARS-CoV-2, wyznacza obszary, na których obowiązują dodatkowe ograniczenia, nakazy i zakazy.

W związku z zaliczeniem powiatu dębickiego do tzw. „obszarów czerwonych” wprowadzone zostały następujące zalecenia i obostrzenia:

  • Wstrzymanie badań bezpośrednich przeprowadzanych przez lekarzy rzeczoznawców Kasy i komisje lekarskie Kasy (pozostaje wydawanie orzeczeń zaocznie);
  • Zamkniecie sali obsługi interesantów dla bezpośredniej obsługi;
  • Przywrócenia miejsca z wrzutnią oraz miejscem dla interesanta ze stolikiem, drukami, numerami telefonów, pełną informacją nt. możliwości i sposobu załatwienia sprawy (istnieje możliwość podejścia pracownika w uzasadnionych przypadkach);
  • Czasowo zostają zawieszone wyjazdy na wizytacje w gospodarstwach i do wypadków przy pracy – tylko w uzasadnionych przypadkach po uzyskaniu zgody dyrektora OR KRUS;
  • Odbiór korespondencji będzie wykonywany przez pracowników Placówki z zachowaniem szczególnych zasad epidemiologicznych, dokumenty będą poddawane kwarantannie zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami.

Wprowadzone obostrzenia obowiązują aż do momentu wykreślenia danego powiatu z listy „obszarów czerwonych”.

źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.